Úvodní stránka | Sortiment | Dlažby a obklady

Dlažby a obklady

Ať už chcete mít koupelnu, kde se bude odehrávat rej barev, či místnost k relaxaci, u nás si vyberete. V této oblasti spolupracujeme s jedním z největších českých prodejců dlažby a obkladů. Naše nabídka je opravdu velká, lze objednat obklady a dlažbu od největších světových producentů z Itálie, Polska, Španělska a Číny.

Na naší prodejně v Praze si můžete prohlédnout vystavené vzorky a další nabídku najdete v mnoha katalozích od různých výrobců.

Při výběru dlažby  je mnoho kritérií. Nabízíme dlažbu lesklou i matnou, mrazuvzdornou a mnoho dalších typů. Možná nejdůležitější informace je, že dlažbu a mozaiku můžete použít na stěny i podlahy. Obklady jsou určené pouze pro obkládání stěn.

Při výběru je vhodné zvážit velikost prostoru na který dlažbu budete pokládat a zvolit optimální velikost dlažby či obkladů.  Je známo, že do větších prostor je vhodnější větší formát a menší prostory opticky zvětší menší rozměr. Také je lepší zkonzultovat s obkladačem způsob položení dlažby. V případě kosé pokládky nebo použití podélných dlaždic je také možné prostor opticky prodloužit nebo zvětšit. S tímto se váže i barva zvolené dlažby a obkladů. Pro tmavší prostory bez přímého světla jsou lepší světlejší a přírodní barvy. Koupelna s oknem si může dovolit i extragantnější výběr barev.

Důležitá informace je i odolnost proti otěru a nasákavost střepu. Odolnost dlažby bývá rozdělena na 5 tříd, kdy 5. třída je nejodolnější - proti prošlapání i odolnost proti skvrnám. S tím souvisí nasákavost dlažby, obecně platí, že cihlová barva podkladu - střepu je méně odolná proti vodě.  Z dalších informací je možno vzít v potaz prohyb dlažby a minimální povolená spára, zejména pokud plánujete podlahové topení. 

Je samozřejmě ještě mnoho dalších kritérii při výběru, se kterými Vám rádi poradíme.  

Poznámka:
 Vzorky  vybraných obkladů do koupelny je možné zhlédnout na naší prodejně v Praze.


Momentálně není žádné zboží v této kategorii.

© 2010 Besteco koupelny - Všechna práva vyhrazena.

Designové koupelny i luxusní doplňky. mapa stránek