Úvodní stránka | Postup při montáži a údržbě skleněných umyvadel

Postup při montáži a údržbě skleněných umyvadel

Postup při montážy a údržba skleněných umyvadel


Skleněná umyvadla jsou vyrobena z kaleného bezpečnostního skla. Toto sklo (umyvadlo) je vyrobené spec. technologií ohřívání a chlazení, které mu dává specifické vlastnosti, které časem ani žádnými jinými vlivy nevymizí, jednou z nich je např. větší odolnost proti nárazům, kdy při prasknutí skla způsobí jeho roztříštění na drobné části, které nemohou způsobit poranění.
Barevné provedení skleněných umyvadel je docíleno buď barevným sklem nebo dekorační fólií umístěnou při výrobě mezi vrstvy skla, což zaručuje barevnou stálost výrobku.
Protože sklo je relativně pevný materiál, odolný proti opotřebení, v podstatě inertní a biologicky neaktivní je využíván především tam, kde je kladen důraz nejen na design, ale zejména na bezpečnost.
Umyvadla Besteco jsou určena pro použití ve zdravotnických, obytných, veřejných a průmyslových budovách a slouží k osobní hygieně člověka a mytí předmětů. Skleněná umyvadla jsou určena pro montáž na desku, skříňku.
Při pokojové teplotě jsou odolná vůči běžným chemickým sloučeninám a domácím chemikáliím (hydroxid sodný, kyselina chlorovodíková), také jsou odolná vůči rzi a otěru.
Tyto umyvadla jsou vhodná pro použití při maximální teplotě do 65 st. C, minimální teplota by měla být cca 17 st.C. Jsou odolná proti náhlé změně teploty z 60 st.C na 20 st.C

Montáž skleněných umyvadel
Naše skleněná umyvadla jsou určena pro montáž na desku, skříňku. Doporučená výška horní hrany umyvadla pro uživatelský komfort je cca 85cm od podlahy. Je nutné do desky (skříňky) vyříznout otvor o stejném průměru jako je odpadní otvor umyvadla (450mm) a sifonem přitáhnout umyvadlo k desce. Doporučujeme mezi desku a umyvadlo nanést silikon. Při výběru sifonu je nutné mít na paměti výšku desky + umyvadlo a také, zda je umyvadlo s/bez přepadu. Vodovodní baterie můžete zvolit podomítkovou/nástěnou nebo vysokou za umyvadlo do otvoru desky.

Údržba skleněných umyvadel
Čištění lze provádět běžnými kapalnými čistícími prostředky nebo jednoduše pomocí směsí octa a vody. K poškození povrchu může dojít při použití abrasivních čistících prostředků, které obsahují písek a látky podobného charakteru. Nevystavujte výrobek působením kyselin, čpavku, chlóru, čističe odpadu ani barviva na vlasy. Je vhodné použít ochranný prostředek, který vytváří na skle ochranou vrstvu (má hydrofobní účinky a zamezuje ulpívání vody na sklech a tím zabraňuje tvorbě vodního kamene).

© 2010 Besteco koupelny - Všechna práva vyhrazena.

Designové koupelny i luxusní doplňky. mapa stránek