Úvodní stránka | Sortiment | Dlažby a obklady | Obklady a dlažby do koupelny

Dlažby a obklady - obklady a dlažby do koupelny

Ať už chcete mít koupelnu, kde se bude odehrávat rej barev, či místnost k relaxaci, u nás si vyberete. V této oblasti spolupracujeme s jedním z největších českých prodejců dlažby a obkladů. Naše nabídka je opravdu velká, lze objednat obklady a dlažbu od největších světových producentů z Itálie, Polska a Španělska.

Na našich prodejnách v Brně a v Praze si můžete prohlédnout vystavené vzorky a další nabídku najdete v mnoha katalozích od různých výrobců.

Podle způsobu úpravy keramiky rozlišujeme obklady:
glazurované - na lomu odlišná barva od povrchové glazury, vypalované při nižší teplotě, tudíž levnější. Vzory na obkladu jsou buď tištěné nebo vytvořené jinou technologií jenom na nebo v glazuře, ne v materiálu obkladu.

slinuté - je matný, drsnější, nelesklý. Obklad je vypalovaný při velmi vysokých teplotách, proto je obzvláště tvrdý, pevný, oděruvzdorný, ale také drahý.

Obklad je většinou určený pro použití v interiéru, vnitřním obkládačkám v mrazu odprýská glazura a zcela se znehodnotí. Mrazuvzdornost je podmíněna nízkou nasákavostí. Mrazuvzdornost obkladu také ovlivňuje samotný způsob nalepení a použití lepící a spárovací hmoty.

Vedle standardního provedení se vyrábějí rovněž dekorativní druhy obkladaček:

listela  - obkladačka páskového typu, obvykle bohatě zdobená. Listely se většinou lepí ve výši očí, aby krása ornamentu či ozdob vynikla
bombato či bombáto - obkladačka páskového typu s reliéfní dekorací s různým profilem. Bombata svým povrchem vystupují nad rovinu tvořenou ostatním obkladačkami
inzerto neboli celoplošný dekor - keramický prvek zdobený uprostřed obkladačky nebo uprostřed sestavy obkladaček 
mozaika - sestava různobarevných čtvercových obkladaček malých rozměrů (většinou o rozměrech od 2×2 cm do 10×10 cm. 


© 2010 Besteco koupelny - Všechna práva vyhrazena.

Designové koupelny i luxusní doplňky. mapa stránek